Piaszczyste plaże

PLAŻE - Łeba jest miastem posiadającym szerokie, piękne, piaszczyste plaże. Ich walory doceniają turyści wygrzewający się w promieniach nadmorskiego słońca. Plaże pofdzielone sa na 3 części:

  • PLAŻA A - strzeżona - to, ze względu na swoje dogodne położenie, najpopularniejsza plaża w mieście. Dotrzeć do niej można idąc do końca ulicą Wojska Polskiego lub Sosnową. Infrastruktura na i wokół plaży dostarcza mnóstwo rozrywki. Cała okolica obsadzona jest kramikami, restauracjami, smażalniami ryb, uroczymi sklepikami. Na samej plaży można skorzystać ze skuterów wodnych, wznieść się na spadochronie ciągniętym za motorówką czy popłynąć na bananie.
  • PLAŻA C - niestrzeżona - jest przedłużeniem plaży A, dużo mniej uczęszczana. Słabsza infrastruktura wynagradzana jest niczym niezmąconym szumem morza, spokojem i prywatnością.
  • PLAŻA B - strzeżona - nieco oddalona od centrum Łeby, ale posiadająca swoje wielkie zalety. Tuż przed plażą, do której dojdziemy ulicą Turystyczną, znajduje się parking. Na plaży znajdziemy między innymi: zjeżdżalnię, plac zabaw dla dzieci, trampolinę, boisko do siatkówki. Z tej plaży prowadzi też prosta droga na ruchome wydmy.