Gray paintballowe

Paintball to rodzaj gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki wypełnione żelatyną spożywczą. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się,pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem) na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.

Gry paintballowe w Łebie z Oliwierem Janiakiem     Paintball Łeba

Istnieje wiele rodzajów gry, generalnie zwycięzcą zostaje drużyna, która osiągnie cel ustalony na postawie przyjętego scenariusza. Zazwyczaj jest to zdobycie flagi przeciwnika, wyeliminowanie wszystkich zawodników, osiągnięcie wyznaczonego punktu w określonym czasie, itp. Rozgrywki mogą odbywać się w zamkniętym pomieszczeniu lub (częściej) na świeżym powietrzu. Wśród odmian paintballu wyróżnia się tzw. speedball, o sportowych charakterze, oraz tzw. paintball leśny. Pierwszy z nich odbywa się na wyznaczonym, ograniczonym terenie, z wykorzystaniem sztucznych osłon - beczek, opon czy specjalnie przygotowanych dmuchanych przeszkód. Paintball leśny rozgrywany jest w warunkach "naturalnych" - w lesie, na nieużytkach, terenach poprzemysłowych, itp. Zdarzają się również rozgrywki opierające się na historycznych działaniach wojennych. Są to tak zwane "scenariusze". Gracze nie muszą jednak sztywno trzymać się historycznej wersji wydarzeń. Wynik takiej potyczki zależy tylko i wyłącznie od taktyki, umiejętności i zgrania graczy.

Paintball Łeba team     Paintball Łeba podczas strzelanki na hali sportowej

Organizowaniem imprez paintball'owych w Łebie zajmuje się firma "Rafael".Instruktorzy i opiekuni imprez stanowią bardzo dobre zaplecze poprzez ich czynny udział w sportach extramalnych. Imprezy paintballowe połączone są z dodatkowymi imprezami towarzyszącymi np. spotkaniami integracyjnymi. Jest to idealna forma spędzania wolnego czasu wraz z osobami towarzyszącymi. Plan imprez jest dowolnie dopasowywany do potrzeb klientów indywidualnych oraz dla grup zorganizowanych.

Więcej informacji znajduję się na stronie http://www.paintball.campingrafael.pl/

 

Paintball Intercamp' 84

Przy ulicy Turystycznej na terenie byłego Intercampu 84 znajduję się tor Paintball'owy o powierzchni 3000m2 ze strategicznie rozmieszczonymi przeszkodami (bunkry, opony, wraki samochodów,...). Organizowane są tam gry PAINTBALL'owe zarówno dla grup jak i dla osób indywidualnych. Dla większych grup, koloni,indywidualne turnieje, spotkania integracyjne oraz dla najmłodszych strzelanie do tarczy.

 

Osoby zainteresowane mogą kontaktować się telefonicznie pod numerem +48 516 942 920 lub bezpośrednio na polu do PAINTBALL w celu rezerwacji terminu.